Uygulamalı Duyu Bütünleme Eğitimi

0
2499
Duyu Bütünleme Eğitimi
Duyu Bütünleme Eğitimi

NOT: 21-22 Şubat tarihinde gerçekleşecek olan eğitimimiz, eğitmenimizin sağlık problemleri nedeniyle 6-7 Mart tarihine ertelenmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Eğitim Tarihi : 6-7 Mart 2016 (Pazar,Pazartesi)

Simultane çeviri olacaktır.

Eğitmen: Sheena WILSON, MS, OTR/L, SIPT CRT

Sheena WILSON Duyu  Bütünleme konusunda, 29 yıllık tecrübeye sahip bir ergoterapisttir. Glasgow üniversitesinden 1987 yılında mezun olmuş veErgoterapi konusundaki Yüksek Lisansını 1999 yılında tamamlamıştır.Profesyonel iş hayatı boyunca İngiltere, Güneydoğu Asya ve Ortadoğuda Duyu Bütünleme konusunda terapist, danışman, eğitimci ve konuşmacı olarak  çalışmalarını sürdürmüştür. Sensory Integration İngiltere ve Irlanda organizasyonunun aktif üyesi ve Sensory Integration Amerika’dan Duyu Bütünleme Uzmanı sertifikası sahibidir.

Amerikan Ergoterapi Derneği ile 1993 yılında Nörobilim ve insan performansı üzerine çalışmalara katılmıştır. Asyada Brunei Sağlık Bakanlığına bağlı olarak hastaneler, okullar ve sivil organizasyonlarda çalışarak devlet tarafından kendisine verilen ülke çapında rehabilitasyon hizmetlerinin oluşturulma görevini 9 yıl yürütmüştür. Daha sonra 2001 yılında Dubai’de The British Institute for Learning Development (BILD) okulunu kurmuş, 2008-2009 yıllarında kendisinin geliştirmiş olduğu duyu bütünleme temelli öğrenim ve terapi yöntemi, Princess Haya ödüllerine layık görülmüştür.

Duyu Bütünleme konusunda Uluslararası konuşmacı kariyerine 2001 yılında başlamıştır.Son 14 yıldır da, ailelere, eğitimcilere,terapistlere, eğitim vermektedir. GETEX-Dubai’de (Gulf Education and Training Exhibition) bir dizi seminer vermiş ve bir çok uluslararası konferansa konuşmacı olarak katılmıştır.

Detaylı profil için tıklayınız

Uzmanımız Dr. Sheena Reynolds her katılımcı için bir kişinin duyusal profil klinik değerlendirmesini yapacak ve önerilerde bulunacaktır. Ebeveynler, çocukları için, eğitmenler de birlikte çalıştıkları bir öğrenci için bu haklarını kullanabileceklerdir. 

Eğitim sonunda katılımcılar:

  • Duyusal problemlerin, davranış ve öğrenme bozukluklarına etkisini anlayacak. Çözüm stratejileri geliştirebileceklerdir.
  • Modülasyon ve motor planlama bozuklukları ile sebep olduğu hiperaktivite ve hipoaktivite tedavisi için uygulamalar yapabilecekler.
  • Duyu bozuklukları ile sebep olduğu öğrenme güçlüklerinin tedavisi için uygulamalar yapabilecekler.
  • Örnekler üzerinde çalışarak duyusal profil çeşitlerini anlayacak, değişik profillerdeki bireylerin tedavisi için duyusal diyet planı uygulayabileceklerdir.
  • Duyu bütünleme terapi seansı için materyal hazırlayabilecek ve uygulayabilecek.

Eğitime Katılacaklar:

Eğitim ağırlıklı olarak uygulama olması nedeniyle katılımcıların, duyu bütünlemenin temel teorisi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.

(İstenildiği taktirde eğitim öncesinde gerekli okuma metinleri verilecektir.)

Eğitim Yeri   : Avrupa Çocuk Rehabilitasyon Eğitim Salonu

Cihangir Mahallesi E-5 Yan Yol Caddesi Atakan Sokak No:2 (İnkılap Sokak No:1) AVCILAR / İSTANBUL (Avcılar’daki Pelican Mall AVM’nin karşısında)

Araç ile gelmek isteyen katılımcılar için;

Yandex Navigasyon: Avrupa Çocuk Rehabilitasyon Merkezi, yazarak ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile gelmek isteyenler için;

Cihangir Üniversite Mah. (Avcılar Merkez) durağında inip, Pelican Mall AVM sağınızda kalıcak şekilde metrobüsten indikten sonra sol merdivenlerden aşağı inip 200 metre yürümeniz gerekmektedir. HSBC bankasının üstündedir.

Eğitim Tarihi & Saatleri:

21 Şubat 2016 – Saat 10:00 -17.00 arası

22 Şubat 2016 – Saat 10:00 -17.00 arası

Kimler Katılabilir : 

Fizyoterapistler, ergoterapistler, çocuk gelişim uzmanları, rehber öğretmenler, dil konuşma terapistleri, yaşam koçları, okul öncesi öğretmenleri, özel eğitim alanında çalışan uzmanlar, aileler, psikolojik danışmanlar ve sözü edilen bölümlerin üniversite öğrencileri katılabilir.

Eğitim Ücret :

Nakit: 1.000tl

KK Tek Çekim: 1.100tl

KK Taksit: 1.200tl

Eğitim ücretine,  eğitim materyalleri, her iki gün için de öğle yemeği ve ikramlar dahildir.

Garanti Bankası kartlarına taksit imkanı mevcuttur.

Kesin kayıt için %30 oranında ön ödeme yapılması gerekmekte, ödemenin

tümünün Şubat 16’sına kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

Sertifika :

”Certificate of Attendance” verilecektir.

İletişim: 

Atagün BALTACIOĞLU

Tel: 0532 576 42 52

E-mail: info@ozelegitimturkiye.com

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here