Samonas Ses Terapisi

0
1256

Samonas Ses Terapisi

Samonas Ses Terapisi nedir ?

Müzik, ses ve doğa seslerini kullanarak beynin sesi işleme yeteneğini geri kazandırmayı hedefleyen bilimsel ve sanatsal olarak yapılandırılmış işitsel müdahale programına samonas ses terapisi denir. Müzik, fizik ve elektronik gibi alanlarda geniş bir deneyime sahip Alman ses mühendisi Ingo Steinbach bu yönetimi 20 yıllık araştırmaları sonucunda geliştirmiştir.

Samonas İşitsel Müdahale dünya çapında 3.000’den fazla uygulayıcı tarafından kullanılmış ve her yaştan çocuk ve yetişkinlerde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Samonas ses terapisi ev merkezli bir terapi olduğundan günün herhangi bir zamanında ve ev gibi çocuğunuzun kendisini en rahat hissettiği yerlerde yapılabilinir.

İşitsel sistem zihin / vücut sisteminin birçok yeri ile bağlantılıdır. Bu bağlantı sayesinde de ses terapisinin etkisi çok kapsamlı olabilmektedir. Terapistler, aileler ve eğitimciler öğrenme güçlüğü, işitsel işleme, duyusal entegrasyon, dikkat ve odaklanma, denge / koordinasyon ve hafıza, dil ve iletişim alanlarında olumlu değişimlere tanık olmuşlardır.

Samonas , özel kayıtlarla müzik, ses ve bilimin temel unsurlarını birleştiren bireyselleştirilmiş bir ses terapisi programıdır.

20 yıllık araştırmalarının sonunda Ingo Steinbach şunlar için destekleyici bir sistem geliştirdi:

  • Öğrenme zorlukları
  • Dikkat eksikliği / hiper aktivite
  • Konuşma ve dil
  • İletişim
  • Hafıza ve bilgi işleme
  • Odaklama ve organizasyon
  • Mekânsal ve ikili organizasyon
  • Görev yönetimi
  • Motivasyon

Uğraş terapisi (ergoterapi) nörolojik gelişim, özel eğitim, odyoloji ve konuşma ve dil alanlarında profesyonel bir geçmişe sahip terapist ile çalışarak daha fazla fayda elde edilebilinir.

Belirli zorlukların üzerinden gelmek istediğinizde hedeflenen alanda ihtiyaç doğrultusunda deneyimin bulunması çok önemlidir. Bu gibi mesleklerdeki bireyler,  Samonas Ses Terapisini uygulayabilmek için geniş bir teknik bilgiye sahiptirler. Profesyoneller ayrıca Samonas tedavisi uygulanırken oluşabilecek beklenmedik herhangi bir durumu da kolayca kontrol edebileceklerdir.

Bir İşitsel Müdahale programı mevcut olan programlarla veya başka bir terapi (yani Konuşma ve/veya Uğraş Terapisi (Ergoterapi)) ile beraber kullanıldığında daha etkilidir. Doktor tarafından verilmiş ilaçların veya diğer terapilerin ikamesi olarak uygulanması tavsiye edilmemektedir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here