Proprioseptif Sistemi Geliştirecek Aktiviteler

0
1111

Proprioseptif Sistemi Geliştirecek Aktiviteler

Sevgili ziyaretçilerimiz; sizlere proprioseptif sistemi geliştirecek, aynı zamanda sizlerinde bu konu hakkında fikir sahibi olup, alternatif aktiviteler bulmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Proprioseptif sistemi geliştirecek bazı aktiviteler:

Proprioseptif sistem
Proprioseptif sistem
  • Ağırlık Kaldırma ve Taşıma – Çocuğun piknikte içecekleri, evde çamaşır sepetini, içinde kırılacak şey olmayan alışveriş torbalarını, AVM’de yapılan alışveriş poşetlerini taşımasına izin verin. Ev içerisinde kitapları bir kutuya koyup ya da solu dolu bir kovayı bir noktadan diğer bir noktaya taşıyabilir.
  • İtme ve Çekme – Çocuğun alışveriş torbalarını kapıdan mutfağa kadar itmesini ya da sürüklemesini sağlayın. Kitap dolu bir kutuyu evde itirebilir ya da bir ip yardımıyla çekmesini sağlayın. Bu çalışmaları evinizdeki ekipmanlar ile çeşitlendirin. Yapılan bu çalışmalar kasları canlandırır.
  • Kollar ile Asılma – Kapıya bir asılma barı monte edin ya da çocuğunuzu tırmanma şeridinde asılması için oyun parkına götürün. Kendi vücut ağırlığını ellerine verdiğinde, gerilen kaslar beyine duyusal mesajlar gönderecektir. Çocuk, tırmanma şeridinde ilerlerken ağırlığını bir elden diğerine geçirirken, üst vücudunu güçlendirir.
  • Dik Yürümesi – Çocuğun çantasına içi pirinç ya da fasulye dolu bir poşet koyun ve sırtındaki ağırlık ile yürümesini söyleyin.
  • Dökme – Çocuğun bir kaptan diğerine kum, fasulye ya da su dökmesini sağlayın.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here